Etiketler :  Çok  Kazanıyorum  Çok Kazanıyorum 
Salamon'un isleri tersine tersine gidiyor,oturup Amerika'daki arkadasi Mison'a mektup yazip akil dan... Salamon'un isleri tersine tersine gidiyor,oturup Amerika'daki arkadasi Mison'a mektup yazip akil danisiyor.

Aldigi mektupta ;

"Elinde ne var ne yoksa sat Amerika'ya gel "diyormuş. Mison. Salamon neyi varsa satmis.Tek oda bir dükkani varmis,her ihtimale karsi bu kalsin demis. karisi Rebecca 'yi burada birakmis üç bes kurus da harçlik verip, Amerika 'nin yolunu tutmus. Aylar geçmis Salamon'dan nihayet bir mektup gelmis. söyle diyor;

-"Kuzum Rebecca, Çoktandir yazamadim kusura bakma. Benim burda isler çok iyi. Epeyce bir müddet elimdeki parayla ihale kovaladim. Sonunda, Kore savasindan kalma eski don ihalesine girdim. tanesini bir dolardan alip, kisalttirdim, 2 dolara malettim ve tanesini 10 dolardan sattim. Buradan kazandigim parayla bu defa Vietnam savasindan kalan eski yatak ihalesine girdim. Eski yataklarin tanesini 5 dolardan aldim,üzerine yeni yüz kaplattim,10 dolara malettim tanesini 100 dolardan sattim.

Kuzum Rebecca, durum simdi çok iyi, dükkani sat acele yanima gel"

Rebecca cevap vermis ;

-"Kuzum Salamon, sen orada,yatak ve don ihalelerinden çok para kazandigini yazagorsun. Ben, burada bir tek yatak ile ve de donsuz olarak senden çok kazanorum"

Bu fıkrayı sizden önce 1 kişi okudu. << 2 Dönme  ||   Tepkisiz Toplum >>   

Facebook'da paylaş : Paylaş

Çok Kazanıyorum fıkrasını PDF olarak indir.
Çok Kazanıyorum fıkrasını ZİP olarak indir.

Bu Fıkraya Puan Ver

1 2 3 4 5
Toplam Oy : 2    Puan : 3.00   Fıkra Yorumları

isim:    email:


<< 2 Dönme  ||   Tepkisiz Toplum >>   

Hoş geldiniz! Üye Girişi yapın veya Ücretsiz Kayıt olun. 
loading...
Hızlı Arama
Çok Kazanıyorum fıkrası FikraCenneti Üyeleri tarafından puanlandı. . Çok Kazanıyorum Çok Kazanıyorum Puan: 3.00