Fıkra Kategorisi: Çocuk Fıkraları

Onun Sülalesi Bizi İlgilendirmez

Çocuğun birisi babasına sorar; – Baba! Biz nasıl olduk? Anlatır mısın? Baba: – Maymunlar türeye türeye biz olduk, demiş. Çocuk bu cevabı beğenmemiş ve annesine de sormayı karar vermiş. Annesinin yanına gitmiş, “Anne!!! Biz nasıl olduk? Anlatır mısın?” demiş. Annesi; – Allah, Adem baba ile Havva annemizi yaratmış. Onlar da türeye türeye biz olmuşuz, demiş….

http://www.fikracenneti.com/cocuk-fikralari/sulalesi-bizi-ilgilendirmez/

O Teknoloji Bir Tek Ananda Var

Babası çocuğuna güzel bir iş kurmaya karar vermiş. Ama oğlu biraz geri zekalı olduğu için hiç bir iş elinden gelmemekteymiş. Babası ona ne iş bulduysa, oğlu hepsinin içine etmeyi, tüm işleri eline yüzüne bulaştırmayı başarmış, berbat etmiş. En sonunda babası bir karar almış. Tam otomatik bir sosis fabrikası kurdurmuş baba. Çocuğunun elinden tutup, işi hemen…

http://www.fikracenneti.com/cocuk-fikralari/teknoloji-bir-tek-ananda-var/

kaç derece

bir adam demiş ki size bir fıkra patlatayım mı?çocuk patlat. kaç derece olsun efendim?

http://www.fikracenneti.com/cocuk-fikralari/kac-derece/

BOŞUNA TOPLAMA YEMEM

Serdar Emre 4 yaşındadır. Yemek yemeyen cılız bir çocuk olup Annesi ve Babası yemek yemesi için elinden geleni yaparlar. Bir gün babası ile birlikte koyun sütü almak için Erciyes’e giderler. Serdar Emre’nin babası çiçekler için gübre toplamaya başlayınca. Serdar Emre Babasına Boşuna toplama yemem der.

http://www.fikracenneti.com/cocuk-fikralari/bosuna-toplama-yemem/

Politika

Orta okul oğrencisi kahramanımız, babasının omuzuna dokunarak, sorar: -Baba, okulda ders verdiler, “plitika nedir”, anlatmamız lazım. Nedir politika? Baba oğlunun yaşına uygun bir formül bulur: -Bak yavrum, şimdi şu kelimeleri iyice aklında tut.. Ben ücretli calışıyorum, buna KAPİTALİZİM diyoruz. Parayı nasıl yöneteceğimize annen karar veriyor, ona HÜKÜMET de. Hepimiz aslında senin için cabalıyoruz, sen HALK’sın….

http://www.fikracenneti.com/cocuk-fikralari/politika-2/

İkinci Soru

Öğretmen,Öğrencilere: -Sizlere sorular soracağım.Birinci soruyu bilene ikinci soru sorulmayacak. Simdi söyle bakalım Ahmet,bir hindinin kaç tane tüyü vardır? -9567 tane tüyü vardır Öğretmenim! -Nereden öğrendin bunu? -Öğretmenim, hani ikinci soru sorulmayacaktı.

http://www.fikracenneti.com/cocuk-fikralari/ikinci-soru-3/

matematik

çocuklar 1+1=? kaç eder öğretmenim tabi de 100 eder yavrum ne yüzü 200-100=100 çıkarmamı yapıyorsun

http://www.fikracenneti.com/cocuk-fikralari/matematik-3/

Duvara İşeme Hadisesi

Kizin babasi erkek çocugun babasi ile konusmaktadir: – Sizin oglan bizim duvara isemis. – Çocuktur, ne olur ki? – Iyi ama, çisiyle bizim kizin adini yazmis. – Demek ki, bizim oglan senin kizi seviyor. Kizin babasi hiddetlenerek: – Iyi ama birader, yazi bizim kizin el yazisi.

http://www.fikracenneti.com/cocuk-fikralari/duvara-iseme-hadisesi-2/

Terbiyesizlik

Bayan profesör, solunum olayini sormak amaciyla, sigarasindan bir nefes çekip ögrencisinin yüzüne üfledi : – Söyle bakalim, bu nedir? – Terbiyesizliktir efendim…

http://www.fikracenneti.com/cocuk-fikralari/terbiyesizlik-3/

Yıldızlar

Öğretmen, sınıfta gökyüzü ile ilgili bir yazı okudu.Sonra bu yazıyla ilgili çocoklara soru sordu: -Ayşe, bana bildiğin yıldızları sayar mısın? Ayşe düşünmeden yanıtladı: -Pop yıldızları, spor yıldızları,sinema yıldızları…

http://www.fikracenneti.com/cocuk-fikralari/yildizlar/
En komik fıkraları burada okuyabilirsiniz. Türkçe laz fıkraları ve asker fıkralarına gülerken yarılacaksınız. Neyse burayı da doldurmak gerek saçmalamaya başladım. Metin, Tekin eşek sıpaları. Ver odunu usta. Ali yerini al. Ah be Suat, Ah be Suat! Lan tokmak kafa!