Doktor Fıkraları

loading...

Adam gecirdigi by-pass ameliyatindan sonra doktorundan tavsiyeler almaktadir.
- Durumunuz iyi ama kendinize biraz dikkat etmelisiniz.Oncelikle dinlenmeye devam edeceksiniz, Ayrica diyetinizi duzenli olarak uygulayacaksiniz.En azindan birkac ay daha sakin bir hayat yasiyacaksiniz.
- Peki doktor ya seks?

- Tabi seks yapabilirsiniz ama yalniz karinizla, çunkü heyecan yasak!!!
fıkranın devamı

Asiri ishalden sikayetci biri Cerrahpasaya gider hemen.. ama burokrasiden dolayi belgeleri karisir ve kahramanimizi yanlislikla psikiyatri servisine havale ederler..15 gun suren tedaviden sonra, taburcu olacagi gun, bir arkadasi karsilamaya gelir
- "Noldu gecti mi ishal ?"

- "Hayir gecmedi ama artik takmiyorum"
fıkranın devamı

Geçmis yillarda veterinerler günümüzdeki sartlar altinda çalismiyordu.Her veterinerin bir bogasi olurdu. Bogasini yanina alan veteriner köy köy dolasir tohumlanmasi gereken inekleri bogasiyla tohumlardi.Dolastigi köylerden birinde oldukça fazla inek olmasi nedeniyle artik boga güçten düsmüs bitkin bir haldedir.Veteriner bakar ki bir kaç inek kalmis, bogasinin alnini kasiyarak hadi aslanim benim hadi ha gayret diye oksar ve inekleri tohumladiktan sonra köyden ayrilir.
Aradan yillar geçer ve veteriner tohumlama için gerekli malzemelerini çantasina koyarak ayni köye tekrar yolu düser.Bir bakarki köydeki bütün erkeklerin kafasinda saç kalmamis.Merak eder ve siradan bir köylüye;
-"Hayirdir ne oldu böyle bütün köydeki erkeklerin saçlari dökülmüs, bir hastalik falanmi var?"

-"Sorma veteriner bey hani sen daha önce boga ile geldiginde senin bogaya yaptiklarini köyden kadinlar görmüsler o günden beri hanimlar kafamizi oksaya oksaya basimizda saç birakmadilar."
fıkranın devamı

Genç bir sanatçı adayı kız, doktoruna telefon açıp aldığı randevuya gelemiyeceğini söyledi.
Doktor sordu:
-"Neden çok mu hastasınız?"

-"Yoo değilim. Yalnız bugün bir prodüktöre gidip bir rol istedim.Sonra terzime gittim.
Daha sonra ev sahibiyle kira meselesini tartıştık.Kısacası doktor bey, bir defa daha soyunacak halim kalmadı!"

fıkranın devamı

Goz Doktoru:
- Su tablodaki harfleri okur musunuz?..
Cafer:
- Siz bana okur musunuz?.. Benim gozlerim bozuk da..
fıkranın devamı

- Doktor beni morga mi goturuyorsunuz?..
- Evet.
- Ama ben daha olmedim ki...
- Olsun biz de daha gelmedik zaten...

fıkranın devamı

Bir hanimefendi doktora gitmis.. Checkupa.. Yani yillik kontrola..
"Doktor" demis.. "Ben fevkalade saglikli bir kadinim. Bir tek kusurum var.Gaz kaciriyorum.. Durmadan gaz kaciriyorum.. Evde.. Iste..
Kilisede.. Otobuste, asansorde, super markette..Durmadan kaciriyorum.. Ama fazla da sikayetim yok. Kendime hic sorun
yapmiyorum bunu.. Cunku benim kacirdigim gazin ne kokusu var, ne de sesi cikiyor.."
Doktor, bir hap yazmis kadinin recetesine.. "Bu haplardan gunde uc tane al, haftaya gel gene beni gor" diye..
Ertesi hafta kadin hisimla girmis doktorun muayenehanesine.. "Doktor" demis.. "Gecen hafta verdigin haplardan sonra, kacirdigim
gazlar les gibi kokmaya basladi.."
Doktor "Guzel" demis.. "Cok guzel.. burnunuzu tedavi ettik demek. Simdi sira geldi, kulaklariniz uzerinde calismaya.."
fıkranın devamı

Uzun ve yorucu bir ask ve sevisme seansindan sonra doktor az otesinde
uyuklayan hastasina bakarken birden cok fena halde sucluluk duygusuna
kapilmis. Panikler gibi olunca icini rahatlatmak icin kendi kendine
soylenmeye baslamis "sakin ol Howard sakin ol... O kadar da dert etme
kendine.. Bu dunyada hastasiyla sevisen ilk ve tek doktor sen degilsin..
Pek cok doktor yapmistir bunu.. Tam o sirada kalbinin derinliklerinden
gelen vicdaninin sesini duymus.
"Ama Howard sen veterinersin..."
fıkranın devamı

Adamin biri doktora gitmis
-Doktor bey benim erken bosalma sorunum var demis.
Doktor da
-Oooo..Ne kadar iyi benim de zaten fazla zamanim yoktu demis..

fıkranın devamı

Karadenizlinin biri koyden hic disari cikmamis. Bir gun Almanyadan bir akrabasi kendisini ziyarete geliyor ve hediye olarakda bir elektrikli testere birakip gidiyor. Adam testerenin nasil calisacagini dusunurken fisi goruyor ve prize takiyor. Kucaginda testere aleti kurcalarken birden dugmeye basiyor ve testere adamin takimi kesip goturuyor. Arkadaslari adamida takimida alip hastaneye goturuyorlar. Adam doktora yalvariyor neolur bunu dik diye doktor parcayi eline aliyor bakiyor ve hastaya bunun olmasi imkansiz diyor. Karadenizli doktora o zaman beni oldurun doktor diyor. Herneyse tam o sirada genc bir hasta getiriyorlar. O adamda can cekismekde. Doktor Karadenizliye diyorki: bak eger bu hasta eger yasamazsa belki bununkini sana uydururuz diyor. Bir sure sonra yeni gelen hasta oluyor ve takimi bizim Karadenizliye monte ediyorlar. Aradan 3-4 ay zaman geciyor doktor bizim Karadenizliyi merak ediyor ve koyune gitmeye karar veriyor. Neyse adresten bizimkinin evini buluyor kapiyi calinca karsisina bizim karadenizlinin karisi cikiyor. Doktor durumu izah edip operasyonun sonucunun nasil oldugunu soruyor. Kadincagiz basliyor aglamaya: Hic sormayin doktor bey diyor, bizimki her gece bana sirtini donup yatiyor, o sizin yaptiginiz hic bir ise yaramiyor diyor. Doktor uzuntu ile evden ayriliyor. Koy meydanina geldiginde bir bakiyor bizim Karadenizli nese icinde arkadaslariyla kahvede tavla oynamakta. Doktoru gorur gormez firliyor ve doktora sariliyor: Doktor bey hayatimi kurtardiniz diyor. Doktor sasiriyor: Nasil olur simdi sizin evden geliyorum, karin sende hic bir kipirdanma dahi olmadigini soyledi diyor. Karadenizli doktora donuyor: Askolsun doktor diyor, elalemin seyiyle kendi karimizi yapacak degiliz ya diyor.
fıkranın devamı

Çok çapkın ve çokda yakışıklı bir adam varmış.Yakışıklı olduğu için çok çapkınmış.Bu adamın penisinde(erkeklik organı) rahatsızlık
çıkmış.Ve ne kadar doktora gittiyse kesmemiz lazım"demiş.Adamda çok çapkın olduğu içinde kestirmek istemiyormuş.Doktor bir gün bu adama:
-"Benim babam afrikada o bu işleri bilir seni kesmekten kurtarır ama oraya gitmen lazım"demiş.Adam hemen kabul etmiş.Ve ilk uçakla afrikaya gitmiş.Yaşlı adam bunu görünce:
-"Derdin ne?"demiş.Adamda derdini anlatmış.Yaşlı adam her gece adamın
penisine merhem sürmeye başlamış.Aradan 10 gün geçmiş.Yaşlı adam yine merhemi sürmüş.Adam:
-"On gündür bunu sürüyorsunuz nasıl oldu kesmekten kurtulabilecekmiyim?"
Yaşlı adam:
-"Yok kesilmek yarın gece dolunay çıktığında kendiliğinden düşecek."
fıkranın devamı

Kadinin biri doktora gider.Doktor bey ben bir turlu sekse doyamiyorum der.
-Kızım o zaman evlen der.
-Fakat doktor ben evliyim.
-O zaman bir dost bul.
-Benim dostum da var doktor bey.
-O zaman bir tane daha bul der.
-Fakat doktor benim 10 tane dostum var der.
-Kızım o zaman sen hastasin.

-Haklisin doktor bey ben hastayim,onun ici bana hasta olduguma dair bir rapor ver kocama gostereyim ki bana "sen orospusun" demesin.
fıkranın devamı

Kadının beşinci kocası ağır hastalanmış.Adam korkunç ağrılar içinde kıvranırken kadın telaşla söylenmiş :
-Hemen gidip bir doktor çağırayım!
Kocası :
-İyii ama, demiş, bari doğru dürüst bir doktor çağır.İyi bir doktor olduğundan emin misin?
Kadın :
-Emin olmaz olur muyum, demiş.Ölen kocamı da aynı doktor tedavi etmişti!...
fıkranın devamı

Diş hekiminin odasına giren genç ve güzel kadın :
-Ah doktorcuğum, dedi.Bu dişi çektirmektense, çocuk doğurmayı tercih
ederim.
Doktor :
-Öyleyse koltuğun ayarını yapmadan önce kararınızı verin
fıkranın devamı

Dilsizin biri yolda yürürken yine kendi gibi dilsiz arkadaşına rastlamış. İşaretlerle nasıl olduğunu, ne yaptığını sormuş. Arkadaşı normal bir ses tonu ile "Şimdi artık normal sesimi kullanarak konuşabiliyorum" diye yanıtlamış. Şaşırmış dilsiz adam ve nedenini sormuş. Arkadaşı özel bir uzman doktora gittiğini söylemiş. Belli bir sistemli çalışma programı sonunda kelimeleri anlamlandıran sesleri çıkarmayı öğrendiğini söylemiş ve hemen oradan doktoru arayıp randevu almış. Dilsiz doktora gitmiş ve doktor "Soyun ve şu divanın üzerine yüzükoyun yat, şimdi geliyorum" demiş. Dilsiz, birazdan yattığı yerden başını çevirip bakmış ki doktor elinde kısa bir süpürge sapı, tahta bir balyoz ve bir kavanoz vazelinle geliyor. Doktor süpürge sapını vazelinleyip dikkatlice yerleştirmiş. Balyoz ile sopanın tepesine vurması ile dilsiz "Aaaaaaaaaa!!!" diye bağırarak fırlamış. Bunun üzerine doktor "Çok güzel... Önümüzdeki salı -B- planı ile devam edeceğiz" demiş...
fıkranın devamı

Hekim sikayeti dinledikten sonra kiza donmus:
- Soyunun, demis...
- Fakat doktor, demis kiz, hasta olan ben degilim, annem...
Doktor anneye donmus:
- Dilinizi cikarin bakayim hanimefendi...
fıkranın devamı

Dünyanın en ünlü kalp doktoru De Bakeyın arabası bozulmuş, arabasını tamire götürmüş. Tamirci arabasının kaputunu açmış ve De Bakeye dönerek:
- "Size birşey soracağım neredeyse ben ve siz aynı işleri yapıyoruz. Mesela ben şimdi itina ile kaputu açacağım bir bakışta problemin nerde olduğunu anlayacağım, kapakçıkları temizleyeceğim, gerekirse kabloları, motor yağını değiştireceğim, hatta çok gerekli ise motoru çıkarıp yerine yenisini takacağım!!. Söylesenize nasıl oluyorda siz milyon dolarlar kazanıyorsunuz ama ben meteliğe kurşun atıyorum?"
Bunun üzerine De Bakey tamircinin kulağına eğilmiş ve şöyle demiş:
- "BUNLARIN HEPSİNİ MOTOR ÇALIŞIYORKEN YAPMAYI DENESENİZE!!!"
fıkranın devamı

Adamin biri bir gun sehrin, hatta belki de ulkenin en meshur, her nasilsa, bayan olan, cinsel konularda uzman hekime gitmis muayene olmaya. Neyse bizimki doktorun karsisina cikmis, utana sikila, ancak "benim cinsel iliskilerde sorunum var" deyebilmis. Tabii ki bizim meshur ve ayni zamanda cok basarili bayan doktor demis " merak etme, ben bu tur sorunlari cok gordum, hemen hepsi duzelir vs " daha sonra da bir ilac vermis 1 hafta kullanip kontrole gelmesini emretmis. Bizim adam, bir hafta sonra gelmis, demis" doktor hanim benim sorunda hic bir degisiklik olmadi" doktor sasirmis, demis baska ilac ekleyelim bakalim, bir hafta sonra tekrar gel. Adam bir hafta sonra gelmis, demis " hic bir degisiklik yok". Bizim doktor iyice sasirmis, demis sunu da kullan bakalim tekrar gel kontrole. Adam yine gelmis haftasina, demis " yok bir degisiklik". Bizim doktor iyice sasirmis, kafayi yiyecek, demis " ben hic boyle vaka gormedim, gel beni yap, gormek istiyorum nasil beceremiyorsun. Adam acmis takim taklavati, baslamis bizim doktor hanimin arkasinda gidip gelmeye: bizim doktor iyice saskin, dondurmus kafasini, demis " hani beceremiyordun, bal gibi yapiyorsun"; adam demis" doktor hanim bulamiyorduk ki yapalim"...


fıkranın devamı

Psikolog karşısındaki sinir hastası bir genci teste tabi tutmaktadır.Kağıt üstüne bir dikörtgen çizip :
-Bu size neyi hatırlatıyor?diye sorar.
Hasta :
-İçinde kadın bulunan bir yatağı, diye cevap verir.Arkasından psikolog kağıda büyükçe bir kare çizer.Hasta, bu kez :
-İçi kadın dolu bir oda, der.
Derken, çok büyük bir dikdörtgen çizdiğinde, hasta bu sefer de :
-Bu da içi kadın dolu bir ev, deyince, psikolog dayanamaz :
-Tamam beyefendi, der.Siz bir kadın budalasısınız.
Ama psikolog daha lafını bitirmeden, hasta bağırır :

-Ne, ben mi?Aslında sen kadın budalasısın be! Sabahtah beri bana terbiyesiz resimler çiziyorsun...
fıkranın devamı

Adamin biri doktora gitmis.Doktor muayene etmis ve bizimki sormus:
-"Ne oldu doktor bey? Ne kadar ömrüm kaldi?" Doktor cevaplamis:
-"10" Bizimki de
-"Ne 10u doktor bey, gün mü, ay mi sene mi?" Doktor:

-"9, 8, 7, 6...."

fıkranın devamı

Acemi şoför yoldan geçen bir yayaya hafifçe çarpıp yere yıkmıştı.

Hemen inip adamı yerden kaldırdı.
Kaldırıma çıkmasına yardım etti, sonra:
fıkranın devamı

 Adamın biri doktora gitmiş.Doktor tahlil sonuçlarını ve röntgen filmlerini
uzun uzun incelemiş ve adama ‘’malesef beyefendi’’ demiş .’’Fazla ömrünüz
kalmamış’’.Adam üzündütden düşecek gibi ölmüş,
‘Peki ne kadar yaşayacağım doktor’
‘On’
fıkranın devamı

Çekici bir genç kadın, çok zayıf bir bebeği doktora kontrole götürür. Bebeğe bakan doktor: - "Bu çocuk iyi gıda almıyor", der ve kadına dönerek: - "Lütfen soyununuz", diye rica eder.
fıkranın devamı

Genç bir sanatçı adayı , kız doktoruna telefon açıp aldığı randevuya gelemeyeceğini söyledi. Doktor sordu: "Neden çok mu hastasınız?"
-Yoo değilim. Yalnız bugün bir prodüktöre gidip bir rol istedim. Sonra terzime gittim. Daha sonra ev sahibiyle kira meselesini tartıştık. Kısacası doktor bey, bir defa daha soyunacak halim kalmadı!
fıkranın devamı

Kadın göğsünden rahatsızmış ve bir röntgen mütehassısına gitmiş. Doktor __soyunun lütfen....demiş. Kadın : Beyefendi ben utanırım ışıkları kapatabilir misiniz acaba? diye sormuş. Neyse doktor ışıkları kapatmış beş dakika sonra kadın sormuş: Doktor bey elbiselerimi nereye koyayım? Benimkilerin üzerine....
fıkranın devamıFacebook'da paylaş :

« 1...3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Hoş geldiniz! Üye Girişi yapın veya Ücretsiz Kayıt olun. 
Hızlı Arama