Erzurumlu Fıkraları

loading...

Erzurumlu İstanbulda bağrı açık,kıllar ortada gezerken,Kadının biri yaklaşır ve:
-"Kıllarınız ne güzel,bir tane alabilir miyim?" der ve elini adamın göğsüne doğru uzatır.Bunun üzerine Erzurumlu:

-"Dur yavrum vitrini bozma ben sana depodan verim"
fıkranın devamı

Zamaninda Erzurumun bir x ilçesinin kaymakami köyleri dolasiyormus. Her köyde halkla bizzat görüsüp dertlerini sorup sohbet ediyormus. Bazen de köydeki insanlarin evlerine konuk olmaktaymis. Bir gün yine bir köyde halkla konustuktan sonra tek basina yasayan bir ninenin oldugunu ögrenmis. Yardimsever kaymakam önce ninenin evine misafir olmaya karar vermis. Neyse gitmisler evine. Nine bakmis koskoca kaymakam evine gelmis. Ne yapiyim ne edeyim diye düsünüyormus. En sonunda bakmis evde düzgün bi yumurta var. Ikisini de kirmaya karar vermis. Derken kaymakami kirdigi iki yumurtayla sofraya davet etmis. Kaymakam tabi görmüs geçirmis. Anlamis durumu bozuntuya vermeden ninne ne gerek vardi niye zahmet ettin gibisinden baslamis dil dökmeye. E tabi bizim Erzurumlu nine illa hava atacak ya:

- Neçi siçim içine alt tarafi içi yumurta
fıkranın devamı

Sark hizmetini yapmak üzere Erzuruma atanmis bir memur, bir ikindi vakti Dere mahallesinde yüksekçe bir yere çikmis, otlaktan dönen, evlere dagilan inek nahirini seyrediyordu. Yaninda da mahalleden yaslica bir ihtiyar vardi. O sirada bir kaç kadin mayislari toplayip yogurmaya, yassiltip duvara yapistirmaya basladilar. Bunu merakla izleyen memur yanindaki yasli ihtiyara:Erzurumda her tarafta tezek gördügünü bunlarin gübre olarak niye kullanilmadigini sorunca, yasli adam:
-Beg, sen o tezegi ele çoh agzan alma, oni biz gisin yahirih.
-Peki su kadinlarla nasil yatiyorsunuz, hepsi bok kokar onlarin?

-Asil merifet onnarnan yatmahda, sizin garilarnan herkes yatar!
fıkranın devamı

Gürcükapida sira sira müsteri bekleyen faytonlardan birine kibar bir adam yanasarak faytoncuyan "binebilir miyim" diye sorunca faytoncu:
-Helbetde binebülürsen, dedikten sonra kendi kendine söylenmeye baslar:

-Vola bu dünyada da ne tevür adamlar var; hem para verir hem de binebülürmiyem diye sorir. Sormiya ne lüzüm, parasini verdihdan sonra teyyariya bile binebülürsen!
fıkranın devamı

Adamın birinin 3 adet taşağı varmış.Bir gün bu adam otobüse biner ve yanı boş olan başka bir adamın yanına oturur.Yanına oturduğu adam erzurumludur.Oturur oturmaz Erzurumluya döner ve:
-"Şu anda bu iki kolukta 5 taşak var."der.Erzurumlu da:

-"Niyeki sende hiç yohmi?"
fıkranın devamı

Erzurum'lu bir hanim telasla kosarak belediye otobüsünü durdurmaya ugrasiyor. Halk islikliyor. Soför aci bir frenle duruyor. Kadin:

-"Gardas bu otubus iliçeye gidir mi?"
fıkranın devamı

Naim hoca bir gün Erzurumsporun maçına gitmek için stada gider ama seyircinin dağıldığını görür ve bir gence sorar

- "Yeğenim maç kaç kaç" Çocuk ta
fıkranın devamı

Erzurumlu bir karı koca vardır ve bunlar bir gün pikniğe giderler. Kadın kocasına ''ola herif salıncakta sallanimm'' der..kocasıı ''sallanmayasan tumanın görünir sonra''kadın sallanmak ister sürekli..tekrar kocasına der''ola herif ne olur bi kez sallanayım''kocası''delirdin mi karı sallanma tumanın((don)) görünür'' sonra adam biraz gezeyim der ve gider.bundan yararlanan karısı salıncağa biner..Adam gelir ve kadını salıncakta görünce kadına bağırır..''ya ben sana demedim mi sallanma tumanın görinir''ola sinirlenme toprağ başan tumanı çıkardım poşete koydum''
fıkranın devamıFacebook'da paylaş :

« 1 2 3
Hoş geldiniz! Üye Girişi yapın veya Ücretsiz Kayıt olun. 
Hızlı Arama