Fıkra Kategorisi: Göçmen Fıkraları

10 leva

Küçük Aylin’e teyzesi on leva vermişti. Küçük kız bir şey demeden parayı cebine attı. Bunun üzerine annesi söze karıştı. –Aylin, teyzene ne demen lazım?

http://www.fikracenneti.com/gocmen-fikralari/10-leva/

Türkçe tıbbi terimler

İlk geldiğimiz zamanlarda oluyor bu olay. Kadının biri İstanbul’da bir devlet hastanesinde çalışmaya başlar. Fakat Türkçe tıbbi terimlere çok yabancıdır.  Hemşiredir kendisi ve yoğun bakım departmanında çalış-maktadır. Bir  gün  bir  hasta  ameliyattan çıkarılmış ve yoğun bakıma alınmıştır. Olay anında da bu kadıncağız nöbettedir

http://www.fikracenneti.com/gocmen-fikralari/turkce-tibbi-terimler/

Rus işadamı

 Burgas’ta şu an bir Rus işadamının sahip olduğu "Neftozavod"ta bir çalışma haftası bitmiş ve işçiler tren vasıtasıyla köylerine döne-ceklermiş. Bir kompartımana Türklerden 5 kişi binmişler. Bunlar Nef-tozavod’da beraber çalışan yakın  arkadaşlarmış. 

http://www.fikracenneti.com/gocmen-fikralari/rus-isadami/

Pastanede

1989 yılında Bulgaristandan yeni göç eden bir ablamız pastanenin birinin vitrininde Bulgaristanda tseluvki olarak bildiğimiz tatlıyı görür.Canı çeker kadıncağızın,atar hemen kendini pastanenin içine..    Pastaneci: Buyurun abla ne verelim?..

http://www.fikracenneti.com/gocmen-fikralari/pastanede/

müdürümü düzerdim

Yine bizim muhacirlerden bir kadın bir okulda hademe olarak işe başlamış. Okulda da kutlamalar varmış. Müdür konuşma yapacakmış. Kadın da müdürün yanında iken müdürün  bir  konuşma yapacağını öğrenmiş.Müdürüne de yaranmak istiyor ya, demiş ki:

http://www.fikracenneti.com/gocmen-fikralari/mudurumu-duzerdim/

hindi çiftliğinde

Bayan muhacirlerimizden biri hindi çiftliğinde çalışmaya başla mış. Gel  zaman git zaman yılbaşı arifesine gelmişler. Patronu,ka dına bir hindi vermiş yılbaşı için,ertesi gün de başka bir hindi vermiş temiz-leyip hazır etmeleri için.

http://www.fikracenneti.com/gocmen-fikralari/hindi-ciftliginde/

kamyoncu

adamın birin yapacak bi işi yok ancak az bi parası varmış. ve karar vermiş.. bi kamyon alıp bi de şoför tutacak .. nakliyecilik yapacak. .. parası ancak hurdaya yakın bi kamyon almaya yetmiş.. şoförlüğü olmadığı için bi de şoför tutmuş.. neyse.. ilk seferlerine çıkmışlar.. tabii kendisi de şoförle birlikte gidiyo.. – 1.vitesle kalkmış şoför.. derken…

http://www.fikracenneti.com/gocmen-fikralari/kamyoncu-2/
En komik fıkraları burada okuyabilirsiniz. Türkçe laz fıkraları ve asker fıkralarına gülerken yarılacaksınız. Neyse burayı da doldurmak gerek saçmalamaya başladım. Metin, Tekin eşek sıpaları. Ver odunu usta. Ali yerini al. Ah be Suat, Ah be Suat! Lan tokmak kafa!