Göçmen Fıkraları

loading...

adamın birin yapacak bi işi yok ancak az bi parası varmış. ve karar vermiş.. bi kamyon alıp bi de şoför tutacak .. nakliyecilik yapacak. .. parası ancak hurdaya yakın bi kamyon almaya yetmiş.. şoförlüğü olmadığı için bi de şoför tutmuş.. neyse.. ilk seferlerine çıkmışlar.. tabii kendisi de şoförle birlikte gidiyo.. - 1.vitesle kalkmış şoför.. derken 2,3. vites.. tekrar yavaşlamış 2 ye cekmiş .. 1,2,3- 2, 1 şoför gerektiğinde vites değiştiriyomuş ki.. vites kolu şoförün elinde kalıvermiş.. adamın tepkisi.. -lov ben biliydim senin beyle bir pok yiyeceğini.. sabah beri durdurmadın ki o kolu yerinde.. bi ileri yitiyseeeenn.. bi geri çekiyseeen..
fıkranın devamı

1989 yılında Bulgaristandan yeni göç eden bir ablamız pastanenin birinin vitrininde Bulgaristanda tseluvki olarak bildiğimiz tatlıyı görür.Canı çeker kadıncağızın,atar hemen kendini pastanenin içine..
   Pastaneci: Buyurun abla ne verelim?..
fıkranın devamı

Küçük Aylin’e teyzesi on leva vermişti.
Küçük kız bir şey demeden parayı cebine attı. Bunun üzerine annesi söze karıştı.

–Aylin, teyzene ne demen lazım?
fıkranın devamı

 Burgas'ta şu an bir Rus işadamının sahip olduğu "Neftozavod"ta bir çalışma haftası bitmiş ve işçiler tren vasıtasıyla köylerine döne-ceklermiş. Bir kompartımana Türklerden 5 kişi binmişler. Bunlar Nef-tozavod'da beraber çalışan yakın  arkadaşlarmış. 
fıkranın devamı

Yine bizim muhacirlerden bir kadın bir okulda hademe olarak işe başlamış. Okulda da kutlamalar varmış. Müdür konuşma yapacakmış. Kadın da müdürün yanında iken müdürün  bir  konuşma yapacağını öğrenmiş.Müdürüne de yaranmak istiyor ya, demiş ki:
fıkranın devamı

İlk geldiğimiz zamanlarda oluyor bu olay. Kadının biri İstanbul'da bir devlet hastanesinde çalışmaya başlar. Fakat Türkçe tıbbi terimlere çok yabancıdır.  Hemşiredir kendisi ve yoğun bakım departmanında çalış-maktadır. Bir  gün  bir  hasta  ameliyattan çıkarılmış ve yoğun bakıma alınmıştır. Olay anında da bu kadıncağız nöbettedir
fıkranın devamı

Bayan muhacirlerimizden biri hindi çiftliğinde çalışmaya başla mış. Gel  zaman git zaman yılbaşı arifesine gelmişler. Patronu,ka dına bir hindi vermiş yılbaşı için,ertesi gün de başka bir hindi vermiş temiz-leyip hazır etmeleri için.
fıkranın devamıFacebook'da paylaş :

1
Hoş geldiniz! Üye Girişi yapın veya Ücretsiz Kayıt olun. 
Hızlı Arama