Etiketler :  Türkçe  tıbbi  terimler  Türkçe tıbbi terimler 
İlk geldiğimiz zamanlarda oluyor bu olay. Kadının biri İstanbul'da bir devlet hastanesinde çalışmaya başlar. Fakat Türkçe tıbbi terimlere çok yabancıdır.  Hemşiredir kendisi ve yoğun bakım departmanında çalış-maktadır. Bir  gün  bir  hasta  ameliyattan çıkarılmış ve yoğun bakıma alınmıştır. Olay anında da bu kadıncağız nöbettedir      Hastanenin en alt katında bulunan  ameliyathaneden  bir doktor telefonla arayarak kadına "hemşire hanım,  hastanın  nabzını bulur musunuz" demiş. Kadın "nabız" ne demek anlayamamış. Çünkü bilmi-yormuş. Başlamış çekmeceleri aramaya, dolaplara bakmış, masanın üstüne bakmış,yok.Çünkü kadın "hastanın nabzı" denilen şeyin has-taya ait olabilecek bir eşya olabileceğini düşünmüş.

     5 dakika sonra doktor tekrar arayıp "hastanın nabzını buldunuz  mu?" diye sormuş. kadın da "hastanın nabzı yok" diyerek aynen ce-vaplamış. Doktor  hemen  telefonu kapamış. Kadın asansöre doğru baktığında, asansörün en alt kattan  (ameliyathanenin  bulunduğu kattan) yukarıya doğru geldiği fark etmiş.Doktor bütün ekibini top-layıp yoğun bakım  odasına gelmiş. Tam da elektroşok yapmaya ha-zırlanıyorlarmış fakat öteki hemşirelerden biri nabzının attığını, üstelik de normal durumda olduğunun farkına varmış da işi kurtarmış.

Bu fıkrayı sizden önce 8 kişi okudu. << hindi çiftliğinde  ||   müdürümü düzerdim >>   

Facebook'da paylaş : Paylaş

Türkçe tıbbi terimler fıkrasını PDF olarak indir.
Türkçe tıbbi terimler fıkrasını ZİP olarak indir.

Bu Fıkraya Puan Ver

1 2 3 4 5
Toplam Oy : 29    Puan : 2.83   Fıkra Yorumları

isim:    email:

sevgul

çok beğendm özellkle de şivelerimz çok harika ben bile gülmektn ölüyorum çoğu zaman-

2009-04-03
sema hak

hayatımda dinlediğim en kötü fıkra saçma

2008-06-20

<< hindi çiftliğinde  ||   müdürümü düzerdim >>   

Hoş geldiniz! Üye Girişi yapın veya Ücretsiz Kayıt olun. 
loading...
Hızlı Arama
Türkçe Tıbbi Terimler fıkrası FikraCenneti Üyeleri tarafından puanlandı. . Türkçe tıbbi terimler Türkçe tıbbi terimler Puan: 2.83