Etiketler :  Devekuşu  Ile  Aslan  Devekuşu Ile Aslan 

Devekuşu bir aslanın geldiğini görünce çok korkmuş. Hemen kafasını kuma sokmuş. Aslan devekuşunun yanına gelmiş, çevresinde bir iki tur atmış. Karnı tokmuş aslanın konuşacak arkadaş arıyormuş. Devekuşunun arkasında durmuş. Pençesiyle devekuşunun ayağına şöyle bir dokunmuş.
“ Arkadaş, bakar mısın? Biraz sohbet edelim, canım sıkılıyor da ” diyecekmiş ki burnunun üstüne
yediği tekme ile sırtüstü yere yığılmış. Devekuşu şaşkın bir halde ne oldu, kime vurdum, diyerek kafasını kumdan çıkarmış. Bakmış aslan boylu boyunca yatıyor. Öldüğünü zannetmiş. Çevrede ne kadar devekuşu varsa toplayıp getirmiş. Başlamış palavra atmaya: “ Yok işte aslan gelip ona sataşmış. Bu da demiş ki: Bak aslan git sonra canını yakarım. Aslan hakaret etmiş, bunu itelemiş. Bu da aslanı ayağının altına almış, çiğnemiş, yerlerde sürüklemiş. “ Diğerleri de devekuşuna katılmışlar. Atmışlar, tutmuşlar. Biz olsaydık şöyle yapardık, böyle yapardık diye. Baygın aslan kendine gelince bakmış herkes atıp tutuyor. Bir kükremiş, yer gök inlemiş. Bütün devekuşları kafalarını kuma sokmuş. Aslan orada fazla eğlenmemiş, kaçıp gitmiş.

Bu fıkrayı sizden önce 1 kişi okudu. << Devekuşu  ||   Devlet Memuru Boğa >>   

Facebook'da paylaş : Paylaş

Devekuşu Ile Aslan fıkrasını PDF olarak indir.
Devekuşu Ile Aslan fıkrasını ZİP olarak indir.

Bu Fıkraya Puan Ver

1 2 3 4 5
Toplam Oy : 1    Puan : 5.00   Fıkra Yorumları

isim:    email:


<< Devekuşu  ||   Devlet Memuru Boğa >>   

Hoş geldiniz! Üye Girişi yapın veya Ücretsiz Kayıt olun. 
loading...
Hızlı Arama
Devekuşu Ile Aslan fıkrası FikraCenneti Üyeleri tarafından puanlandı. . Devekuşu Ile Aslan Devekuşu Ile Aslan Puan: 5.00