Etiketler :  Amerikan  Teknolojisi  Amerikan Teknolojisi 

Amerikalılar yeni bir uçak geliştirirler ve bu uçağı denemek için
Arabistan'a götürürler.Bir Arap pilotunu uçağa bindirirler ve uçak havalanır. Arap pilot uçağı kullanırken dört motordan biri patlar.
Göstergelerde "Don't panic. This is American technology" yazısı görülür, pilot rahatlar.
Daha sonra bir motor daha patlar ve göstergelerde yine aynı yazı görülür. Pilot da uçmaya devam eder. Ne var ki az sonra iki motor birden patlar. Hiç motor kalmayınca Arap pilot panikler. Tam bu esnada göstergelerde yine aynı yazı görülür ve uçak kendi kendini yumuşak bir şekilde indirir. Araplar pilottan bu olayı öğrenince şaşırırlar ve kendileri de böyle bir uçak yapmaya karar verirler. Ve nitekim bir uçak yapıp Amerika'dan bir pilot davet ederler. Pilot biner uçağa, başlar uçmaya. Bir iki dakika sonra bir motor patlar. Göstergelerde "Don't panic. This is Arabic technology" yazısı görülür. Az sonra ikinci motor da patlar ve aynı yazı gözükünce Amerikali pilot: "Ulan bizim uçağın aynısını taklit etmişler." der. Derken iki motor birden patlayınca uçağın kendi kendini yere indireceğini düşünen pilot göstergelerde şu yazıyı görür: "Don't panic. This is Arabic technology. Please repeat after me. Eşhedü en la ilahe illallah...."

Bu fıkrayı sizden önce 3 kişi okudu. << Mühendis Eşek  ||   Proje Mühendisi Sözlüğü >>   

Facebook'da paylaş : Paylaş

Amerikan Teknolojisi fıkrasını PDF olarak indir.
Amerikan Teknolojisi fıkrasını ZİP olarak indir.

Bu Fıkraya Puan Ver

1 2 3 4 5
Toplam Oy : 22    Puan : 3.86   Fıkra Yorumları

isim:    email:


<< Mühendis Eşek  ||   Proje Mühendisi Sözlüğü >>   

Hoş geldiniz! Üye Girişi yapın veya Ücretsiz Kayıt olun. 
loading...
Hızlı Arama
Amerikan Teknolojisi fıkrası FikraCenneti Üyeleri tarafından puanlandı. . Amerikan Teknolojisi Amerikan Teknolojisi Puan: 3.86