Nam-ı Kemal

loading...

Namık kemal fransiz arkadasiyla bir gun fransayi gezerken bakmislarki bir sör heykelinin altinda turk bir elinde bir parca ekmek sarilmis ekmegi yiyor diger eliylede *ikini tutuyor, fransiz hemen atilir ve namık kemale doner bak ustad sizin turklerin haline bizim sor heykeli dahi sizin turklerin rezilligini gosterir gibi duruyor.Namık kemal hemen atilir derki, yok sustad bizim turk ekmegi yiyor sizin sorde bir parca ekmek istiyor,bizim turkde alda *ikimi ye diyor.
fıkranın devamı

Bir kadınla en çok kimin birlikte olabileceği konusunda bir yarışma yapılıyormuş,dayanırsa kadın dayanamazsa yarışmacı büyük ödülü alacakmış ve bizi temsilen de Namık katılmış.Her postadan sonra da duvara çarpı
atılıyormuş.Neyse alman başlamış 1,2,3 tıkanmış.İngiliz başlamış 3,5,7 o da tıkanmış.Fransız 15,20 derken o da kalmış.Bizim Namık başlamış 70,80,90 derken durmak bilmiyor.Bakmış kadın iş kötü,Namıkın duracağı yok,bizimki 95.yi yaparken
yok efendim bu 94. diye tutturmuş.Namık:
Olur mu hanfendi 95 oldu,burada boşuna mı çarpı atıyoruz,sayıyoruz dese de kadın dinlemiyor
hayır bu daha 94.diyormuş.En sonunda bizimki zıvanadan çıkmış:

S*kerim şimdi çarpını da seni de,sil hepsini sıfırdan başlıyorum.
fıkranın devamı

Zenginler kulübü özel bir yarisma düzenlemisti. Açik havada yapilacak olan bu yarismanin etaplari su sekildeydi, ortada bir masa ve masanin üzerinde çok sert bir içki var, yarismaci bu içkiyi bir dikiste içecek, ondan sonra kosarak karsidaki magaraya girecek, magaranin içinde çok vahsi bir ayi var, bu ayinin ensesine bir tokat vurup magaranin diger kapisindan disari çikacak ve disarda bekleyen çok güzel bir kadinla sevisecekti. Bu etaplari tamamlayabilen yarismaci birinci olacakti.
Ilk olarak Alman yarismaci tezahüratlar içinde masanin yanina geldi, seyircileri selamladiktan sonra içkiyi kafasina dikti. Fakat içki o kadar sertti ki Alman bunu içer içmez oldugu yere yigilip kaldi.
Ikinci olarak masanin basina Fransiz geldi, o da seyircileri selamladiktan sonra kendinden gayet emin bir sekilde içkiyi kafasina dikip magaraya dogru firlamis fakat tam magaranin agzina geldiginde içkinin tesiriyle sizip kalmisti. Onu da alip götürdüler.
Son olarak Namık Kemal masanin yanina gelmisti. Diger yarismacilar iri yari izbandut gibi adamlar oldugu halde, Namık Kemal ufak tefek, tok karnina 48 kg. gelen bir adamdi. Seyirciler epey gülüsmüslerdi fakat bizimki gayet kendinden emin bir sekilde içkiyi kafasina dikip gözlerini 15-20 saniye kapali tuttuktan sonra yildirim gibi firlayip magaradan içeri girmisti.
Biraz sonra içerden hiriltilar, gürültüler, bagrismalar feryatlar gelmeye baslamisti. Aradan 20 dakika geçti yarismaci ortada yok, 30 dakika yok derken tam 45 dakika sonra diger kapidan kan-ter içinde çikan yarismaci, elinin tersiyle alnindaki teri silerek :
- Nerede ensesine vurulacak kadin ?
fıkranın devamı

Basi beladan kurtulmayan Namık Kemal
bu sefer de yenicerilerden kacmaktadir! O kostukca yeniceriler arkasindan gelir,
En sonunda köyün meydanina gelen Namık Kemal careyi ciplak bir heykelin yanina gecip ayni onun gibi cirilciplak durmakta bulur. Bu heykel de cocuklarin malını tutup asagi dogru hareket ettirdiginde alttan cikolata veren bir heykeldir...Tabii cok gecmeden Namık Kemal´i de bu heykel gibi zanneden bir cocugun annesi bizimkinin dalgasini tutar ve asagi dogru indirir. Tik yok! Cani yanar Kemal´in ama yenicerilerde meydanda onu aradigindan sesini cikaramaz, Kadin bir daha dener bir daha ve bir daha...Dayanma noktasinin sinirina gelen Namık Kemal sessizce kadina;
-"Cikolata bitti, Sahlep var sahlep" der
fıkranın devamı

Günün birinde sair bir padisaha ilham perisi gelir ve baslar yazmaya;
-"Ciktim agaca yedim hamini mamini,
....?
-"Ciktim agaca yedim hamini mamini,....?
gerisi bir türlü gelmez.
Padisah geceleri uyku uyuyamaz olur siirini tamamliyamamistir bir türlü.
En sonunda ülkesinin bütün sairlerini sarayinda toplatir ama yine nafile onlarda bu misranin devamini getiremez.
Artik en son sira Namık Kemal´e gelir ve padisah baslar.
-Hadi Namık Kemal getir sunun devamini da ne istersen vereyim sana!
-Buyrun Padisahim...
-"Ciktim agaca yedim hamini mamini..."
Namık Kemal hemen devam eder;
-"Düsersen asagi görürsün ananin amini..."
fıkranın devamı

Adamin biri Nam-i Kemal'in garsonluk yaptığı lokantaya gider. N.Kemal adamin yanina gelir ve sorar ne istersiniz Adam bizim N.Kemal'e saka yapmak icin derki Bana cacik macik daracik ....mcik getirirmisiniz. Bunu duyan N.Kemal'de lafmı yok. Adama soyle der: Bugunku mönümüzde bunlar yok. Bugun mönümuzde dalak malak kol gibi ....arak var
fıkranın devamıFacebook'da paylaş :

« 1 2 3 4
Hoş geldiniz! Üye Girişi yapın veya Ücretsiz Kayıt olun. 
Hızlı Arama