Fıkra Kategorisi: Okul – Öğrenci Fıkraları

Adın ne senin evladım

Din dersinde öğretmen yeni başladığı sınıfında öğrenciyi kaldırmış… – Adın ne senin evladım – Kevser öğretmenim – Ne güzel isim,Oku bakalım kevser suresini – Öğrenci sureyi ezbere okumuş – Aferin evladım, ağzına sağlık – Senin adın ne evladım – Fatih öğretmenim

http://www.fikracenneti.com/okul-ogrenci-fikralari/adin-ne-senin-evladim/

Matematik öğretmeni

Bir matematik öğretmeni çok zor bir soru sormuş. Hiç parmak kaldırmayan bir çocuk şimdi deli gibi parmak kaldırıyormuş. 

http://www.fikracenneti.com/okul-ogrenci-fikralari/matematik-ogretmeni/

PRÖFÖSÖR , ÖKÜZ VE KUŞ

Üniversite yemekhanesine giren bir öğrenci tüm yerler dolu olduğundan gidip üniversite profesörünün oturduğu masaya oturmuş.Profesö r kaşlarını çatarak: -Öküzler ve kuşlar aynı masada oturamaz! “ Öğrenci: -O zaman ben uçuyorum… der.

http://www.fikracenneti.com/okul-ogrenci-fikralari/profosor-okuz-ve-kus/

Azgın Arkadaş

Çocuk, okuldan bir gözü şiş olarak dönünce, annesi telaşlandı :-Oğlum ne oldu gözüne? Düştün mü yoksa?-Hayır düşmedim.Arkadaşım Orhan`la dövüştük.Ben de yarın onun gözünü şişireceğim!Annesi yatıştırmaya çalıştı :-Sakın ha! Dövüşmek iyi birşey değil.Ben sana yarın pasta çörek vereyim.Arkadaşına da ver, barışın.Güzel güzel oynayın olmaz mı?-Olur anneciğim, barışırız.Ertesi gün, çocuk öteki gözü de şişmiş olarak döndü. Annesi…

http://www.fikracenneti.com/okul-ogrenci-fikralari/azgin-arkadas/

Şoför

Ali okula yazılıcakmış. Ama çok fırlama bir çocuk olduğundan babası bazı önlemler almaya karar vermiş ve okuldaki öğretmenine ve diğer öğretmenlere durumu anlatmış.Sıra servis şöförüne gelmiş servis şöförüne oğlunun ne kadar fırlama olduğunu anlatmış.Şöför hiç oralı olmamış içinden ufacık çocuk ne kadar fırlama olabilir ki demiş.Okul günü gelmiş ve Ali alınması gereken yerden servise binmiş….

http://www.fikracenneti.com/okul-ogrenci-fikralari/sofor-2/

Bize Soruyor

Ali ilk okul gününden geldikden sonra çantasını fırlatır. Bunun üzerine Annesi cocuga sorar neoldu diye. Cocuk da derki:-Anne ben okula gitmek istemiyorum. Ögretmenim zaten hicbirsey bilmiyor.Herseyi bize Soruyor. Nasıl Ögretmen yaptilarsa onu..

http://www.fikracenneti.com/okul-ogrenci-fikralari/bize-soruyor/

Bilmiyor

Birgün bir çocuk babasına sordu: Baba bizim öğretmen hiçbirşey bilmiyor. Neden oğlum? Çünkü,tüm soruları bize soruyor da….

http://www.fikracenneti.com/okul-ogrenci-fikralari/bilmiyor/

Okul- Öğrenci

Bir varmış bir yokmuş evel zaman içinde kalbus zaman içinde bir öğrenci varmış.Okula gitmiş oyun oynamış. Zıplamış oynamış.Yarım saat geçmiş zil çalmış.Bütün öğrenciler içeri girmiş.

http://www.fikracenneti.com/okul-ogrenci-fikralari/okul-ogrenci/

Gerizekalı

Bir gün bir öğretmen öğrencilere sorar: aranızda kendini gerizekalı hisseden var mı bir kişi ayağa kalkar öğretmen niye kendini gerizekalı hissediyorsun diye sorar öğretmen ben hissetmiyorum ama sizin ayakta tek başınıza kalmanıza dayanamadım der

http://www.fikracenneti.com/okul-ogrenci-fikralari/gerizekali-2/

anlasana be kadın

Bir gün Mert demiş ki annesine: Anne ya öğretmen çok güzel.Anne: -Eeeeeeee -Anne öğretmen’e sevgilim dedim. -O ne dedi? -Müdüre götürdü. -Müdür ne dedi. -Okuldan atıldım hizasına getirmeye çalışıyorum.Anlasana be kadın.

http://www.fikracenneti.com/okul-ogrenci-fikralari/anlasana-be-kadin-2/
En komik fıkraları burada okuyabilirsiniz. Türkçe laz fıkraları ve asker fıkralarına gülerken yarılacaksınız. Neyse burayı da doldurmak gerek saçmalamaya başladım. Metin, Tekin eşek sıpaları. Ver odunu usta. Ali yerini al. Ah be Suat, Ah be Suat! Lan tokmak kafa!