Etiketler :  Yardımsever  Denizci  Yardımsever Denizci 

Gunun birinde Istanbul'da sarisinin biri hayattan o kadar bezmis ki kendini bogazin soguk sularina birakarak hayatina son vermeye karar vermis.

Bogazici koprusunden gecerken arabasini durdurmus, bariyerlere cikmis ve titreyerek az sonra kendisini bu cekilmez hayattan kurtaracak olan sulara baka baka aglarken yanina genc ve yakisikli bir genc gelmis. Genc ona acimis ve sarisinin ellerini tutup "Bak, yasaman icin cok neden var. Yarin sabah gemim Amerika'ya gitmek uzere demir alacak. Eger istersen, seni de caktirmadan gemiye alip saklayabilirim. Sana hem yemek getiririm hem de sana cok iyi bakarim." demis. Sarisin bakmis kaybedecek bir sey yok; belki de Amerika'ya gidip yeni bir baslangic yaparim umuduyla denizcinin teklifini kabul etmis. O aksam denizci genc onu gemiye almis ve filikalardan birine saklamis. Her gece sarisina uc sandvic ve bir meyve getiriyormus, sonra da sabaha kadar sevisiyorlarmis. Bir kac gun sonra, kaptan rutin kontrolleri sirasinda sarisina rastlamis. Orada ne aradigini sormus. Sarisin da "Ben bu gemideki denizcilerden biriyle anlastim. O bana hergun yemek getiriyor ve Amerika'ya gitmemi sagliyor. Ben de onun benimle sevismesine izin veriyorum." demis. Kaptan, "Seninle sevistigi kesin kucuk hanim" demis, "Ama bu Kadikoy-Besiktas vapuru".

Bu fıkrayı sizden önce 1 kişi okudu. << Vantralog  ||   101 Dalmaçyalı >>   

Facebook'da paylaş : Paylaş

Yardımsever Denizci fıkrasını PDF olarak indir.
Yardımsever Denizci fıkrasını ZİP olarak indir.

Bu Fıkraya Puan Ver

1 2 3 4 5
Toplam Oy : 6    Puan : 2.33   Fıkra Yorumları

isim:    email:

dino dingo

değişik bir fıkra ama ı yerine i kullanmanız hiç iyi olmamış

2007-12-16

<< Vantralog  ||   101 Dalmaçyalı >>   

Hoş geldiniz! Üye Girişi yapın veya Ücretsiz Kayıt olun. 
loading...
Hızlı Arama
Yardımsever Denizci fıkrası FikraCenneti Üyeleri tarafından puanlandı. . Yardımsever Denizci Yardımsever Denizci Puan: 2.33