Etiketler :  Türk  Yönetim  Felsefesi  Türk Yönetim Felsefesi 
Türk ve Japon şirketleri arasında bir kürek yarışı düzenlenmesine karar verildi. Her iki takımda performanslarının en üst düzeyine varabilmek için uzun ve zorlu bir hazırlık döneminden geçti.Büyük gün geldi ve iki takımda kendini hazır hissediyordu..
Japonlar yarışı bir kilometre farkla kazandılar....
Yarış sonrası Türk takımı çok sarsılmıştı.Türk Şirket yönetimi yarışın açık farkla kaybedilmesinin nedeninin bulunmasına karar verdi.Yapılan araştırmalar,analizler ve uzun çalışmalar sonucu hata bulundu ve çözüm önerisi getirildi. Japonların takımında 8 kişi kürek çekiyor,1 kişi dümencilik yapıyordu. Türk Takımında ise 1 kişi kürek çekiyor,8 kişi dümeni kullanıyordu. 9 kişilik Türk takımı Japonlarla bir yarış yapmak üzere yeniden yapılandı. Yeni yapılanma şekli şöyleydi; 4 dümen müdürü, 3 bölgesel dümen müdürü, kürek çekmekle görevli kişinin performansından sorumlu bir Dümen yöneticisi, ve kürek çekme elemanı.
İkinci yarışı Japonlar iki kilometre arayla kazandılar.Tepesi atan Türk şirketi yönetim kurulu Hemen harekete geçti;Yarışın kaybedilmesinden sorumlu tutulan kürekçi kovuldu ve müdürlere Sorunun çözümüne olan katkılarından dolayı ikramiye verildi.

Bu fıkrayı sizden önce 4 kişi okudu. << fıkra Gibi Yaa (gsliler buyrun)  ||   GSli,FBli,BJKli >>   

Facebook'da paylaş : Paylaş

Türk Yönetim Felsefesi fıkrasını PDF olarak indir.
Türk Yönetim Felsefesi fıkrasını ZİP olarak indir.

Bu Fıkraya Puan Ver

1 2 3 4 5
Toplam Oy : 18    Puan : 2.22   Fıkra Yorumları

isim:    email:


<< fıkra Gibi Yaa (gsliler buyrun)  ||   GSli,FBli,BJKli >>   

Hoş geldiniz! Üye Girişi yapın veya Ücretsiz Kayıt olun. 
loading...
Hızlı Arama
Türk Yönetim Felsefesi fıkrası FikraCenneti Üyeleri tarafından puanlandı. . Türk Yönetim Felsefesi Türk Yönetim Felsefesi Puan: 2.22